Vila park aktivity okolie

Vodný Raj
aquapark sa nachádza na území, ktoré je odpradávna známe svojimi liečivými termálnymi prameňmi. Môžete si ich tu vychutnať počas celého roka.
   
Kamenné more prírodná rezervácia. Je to jedinečný prírodný útvar. Rozlohou je to najväčšie kamenné more v sopečnej časti Karpát a jedno z najstarších chránených území na Slovensku cenné predovšetkým pre svoju geologickú hodnotu.
   
Studnička Ladienka  jeden z najchladnejších prameňov vody na Slovensku nachádzajúci sa na úpätí vrchu Kamenná (495m.n.m) v oblasti Kamenného mora.
   
Náučný banský chodník    pripomína ťažkú prácu baníkov a ťažbu striebra významného banského Závodu Starej štôlne sv. Antona Paduánskeho, neskôr skrátene nazývaného Anton štôlne.
   
Vyhniansky travertín prírodná pamiatka. Je to travertínový stĺp s vodopádom vysoký asi 3,5 m. Vznikol usadzovaním sa travertínového vápenca zo silne vápencovej vody vytekajúcej zo starej banskej štôlne.
   
Jelenia skala (758m.n.m), z vrcholu kde je umiestnený železný dvojkríž je krásny výhľad na Vyhne, Žiarsku kotlinu a pri dobrej viditeľnosti aj na hrebene Nízkych Tatier.
   
Pivovar Steiger prvý slovenský pivovar založený v r.1473 s nepretržitou výrobou piva dodnes. (sezónna možnosť objednania skupinových exkurzií)
   
Banská Štiavnica historické mesto známe ťažbou kovov (najmä striebra). Je mestskou pamiatkovou rezerváciou od r.1950 a centrom chránenej krajinnej oblasti Štiavnické vrchy. Od r. 1993 je zapísané do svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.
   
Sklenné Teplice termálne kúpele. Známe  sú najmä jaskynným parným kúpeľom.
   
Hodruša Hámre štvorsedačková lanovka Salamandra ski & bike rezort, asfaltový bike pump track, kamienková pláž pri Hornohodrušskom tajchu.
   
Cyklotrasy vo Vyhniach je niekoľko horských cyklotrás, ktoré sú súčasťou regionálneho projektu Bajkom k tajchom (bajkomktajchom.sk). Cyklotrasy vedú banskými jarkami, oklo tajchov a aj okolo kultúrnych pamiatok.
   
Hájska skala (560m.n.m) rýchli prístup po zelonom značkovanom chodníku k prekvapivo krásnemu výhľadu na dolinu Rudná
   
Hrad Markus netradičné miesto Pri Novom kríži, kde sa prenesiete zo súčastnosti do histórie, nenáročná turistika alebo cykloturistika vyznačená zelenou cyklotrasou.
   
Bralce turisticky atraktívna z okruhovaná oblasť so zeleným značením chodníka i technickým zabezpečením (rebrík), ktorá v sebe schováva netradičné čaro dotvorené Jaskyňou pod Kečkou, Tmavou a Veľkou jaskyňou.
   
Pustý hrad turistická i cykloturistická možnosť dostať sa k základovým ruinám hradu.
   
Hrad Revište obnovovaná zrúcanina hradu pri Revištskom Podzámčí, ktorá očarí dospelých i najmenších svojim výhľadom aj ľahkou dostupnosťou.
   
Minerálny prameň Bukovina pitný prírodný minerálny prameň na konci dedinky Bukovina, dostupný autom.
Isaiah Wynn Womens Jersey